Stop príživníctvu v osadách...?

Autor: Ingrid Kosová | 1.2.2012 o 14:24 | (upravené 1.2.2012 o 19:30) Karma článku: 12,88 | Prečítané:  3654x

Žijeme v čudnej krajine. O chvíľu nebudeme mať čo do úst, ale miesto toho, aby sme od politikov žiadali čestnosť a zodpovednosť, viníme z našej biedy najchudobnejších v tejto krajine. Málokto si položí otázku, či to čo odznie v médiách, alebo čím nás kŕmia politici a političky je naozaj pravda. Napríklad pán poslanec  Kužma má naozaj skvelý blog! Populistický, zavádzajúci, v značnej miere nepravdivý, ale populárny. Ako dlho sa asi pán poslanec trápil, kým našiel tému, ktorá mu priláka voličov? Nebyť rómskej problematiky, nielenže by nemal o čom písať, ale možno by ho ani nikto nepoznal. Zdá sa, že stratégia oslovenia Kotlebových pochlebovačov sa mu vyplatila.

 Irena Biháriová, Ľudia proti rasizmu, http://www.rasizmus.sk/

 

Baví ma pozorovať, ako záujem o Rómov narastá priamoúmerne s blížiacimi sa voľbami. Po desiatom marci záujem opäť utíchne. Média sa budú priebežne uchyľovať iba k negatívnym správam o neprispôsobivých občanoch, aby neúnavne živili negativistické postoje väčšiny, ktoré opäť prepuknú pred voľbami.  Začarovaný kruh už takmer 25 rokov. Kým sa politici a političky predbiehajú, kto zaujme tvrdší postoj ( keďže všetci majú zaručený recept ), pani premiérka na pôde EÚ hovorí o ľudských právach ako o jednej z najvýznamnejších hodnôt v tejto krajine. Príživníci z osád zatiaľ každý deň počítajú centy, či budú mať zajtra na jedlo.

Keďže dôverne poznám životy Rómov, aj tých v osadách, zodpovedne môžem prehlásiť, že okrem chudoby som nič iné nevidela. Žiadne luxusné autá, ani dovolenky pri mori sa za naše peniaze nekonajú.  Dala som si tú námahu a prešla som si pár rodín, ktoré majú viac ako tri deti. Ani jedna rodina nepresiahla príjem 380€. Že by Rómovia na východe mali vyššie dávky ako tí na Strednom Slovensku? Alebo nebodaj ich majú vyššie ako všetky ostatné rodiny väčšinovej populácie na Slovensku? Pokiaľ viem, sociálny systém nikoho nepreferuje. Sociálne dávky sú nastavené na všetkých rovnako! Preto je naozaj zarážajúce, z akého dôvodu pán poslanec používa kalkuláciu výpočtu príjmu rómskej rodiny s piatimi deťmi vo výške 700€ ako zaručený dôkaz, že Rómovia z osád zdierajú naše peňaženky.

http://aktualne.atlas.sk/poslanec-sdku-ds-vytiahol-v-kampani-romsku-kartu-zozal-kritiku-mimovladky/slovensko/politika/

http://stefankuzma.blog.sme.sk/c/287346/Preco-je-pre-nezamestnaneho-z-osady-mzda-600-eur-malo.html

Aj moju mimochodom.

Pán Kužma populisticky zavádza. Jeho vzorec na výpočet dávok je chybný minimálne o 169€! Na príspevok na bývanie má z rómskych osád nárok len minimum rodín, keďže vo väčšine prípadov nespĺňajú nárok (žijú na nelegálnych pozemkoch). Okrem toho poberateľom príspevku na stravu pre školopovinné deti je vo väčšine prípadov škola, nie rodičia. Aktivačný príspevok tiež nepoberá celá osada. Zo skúseností viem, že z cca 300 člennej lokality poberá aktivačné priemerne 20 ľudí. V konečnom dôsledku sa suma sociálnej dávky pre 7- člennú rodinu ( dvaja dospelí s piatimi deťmi ) vyšplhá len na 405€.

Reálne to znamená 13,5€ na deň na celú rodinu! Presnejšie 1,93€ na jedného na deň.

Ja osobne si neviem predstaviť ako má človek vyžiť z 2€ na deň.

Okrem toho pán Kužma zabudol povedať, že percento dvojčlenných rodín so štyrmi a viac deťmi, ktorým sú vyplácané sociálne dávky z celkového balíka sociálnych dávok je 3%. ( obrázok, UPSVaR 2010).

Väčšinu, tj. 62% sociálnych dávok poberajú jednotlivci! V tejto kategórii asi väščinou o Rómov z osád nepôjde.

Tak koho vlastne živíme z našich daní?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.

BRATISLAVA

Dá sa v Dunaji oficiálne kúpať?

Na Dunaji bolo kedysi nielen legendárne Lido, ale aj lodné kúpaliská.


Už ste čítali?