Sliepky - stereotypy o ženách

Autor: Ingrid Kosová | 24.4.2013 o 11:24 | (upravené 24.4.2013 o 11:31) Karma článku: 10,74 | Prečítané:  2973x

Sme sliepky. Ani sa nečudujem, že muži nás tak volajú... aj ja sa tak niekedy cítim. Nemusím mať názor, stačí, keď je doma poriadené a o deti postarané.

 

Sliepky znášajúce zlaté vajce

Krásne, upravené, vzdelanie nie je priorita, s bohatým mužom, niekedy o pár rokov straším, ktorým sú zlaté sliepočky na parádu... Manikúra, pedikúra, plastika, fitness, bez vlastného príjmu, ale vždy s plnou peňaženkou, niekedy nazývané aj zlatokopky. Veľmi obľúbená „odroda". Dlhodobo nepoužiteľné...

Sliepka 1. triedy

Starostlivá matka a žienka domáca, ktorá zasvätila svoj život deťom a partnerovi. Vždy má doma poriadok, jedlo je navarené, intenzívne sa venuje deťom, svoju kariéru obetovala šťastiu partnera a detí. Obetavá, príjemná, vždy usmiata, jemná žienka, málokedy odporujúca, nehašterivá, vždy dá na rozhodnutie muža, prispôsobí sa jeho želaniam. Finančná situácia rodiny závisí od schopností muža.

Sliepka 2. triedy

Emancipovaná, vzdelaná žena, ktorá z jednej práce beží do druhej - k deťom a domácnosti. Má svoje ego, vždy starostlivo upravená, štíhla, stíha aj cvičiť, občas ukotkodákaná, najmä keď sa dožaduje pomoci svojho partnera v starostlivosti o deti a domácnosť. Často unavená, frustrovaná, ba aj zlostná, tajne si želajúca narodiť sa ako muž. V konečnom štádiu odhodlaná urobiť si doma poriadok a nebáť sa o svoju existenciu aj v prípade osamostatnenia sa od partnera. Finančne nezávislá, často nazývaná karieristka. Riskuje časté hádky v domácnosti. Muži sa jej „boja".

Sliepka 3. triedy

Kategória nepotrebných frustrovaných a „škaredých" žien. Workoholičky, karieristky, často slobodné matky, alebo rozvedené. V tom lepšom prípade...

Ešte častejšie ženy, ktoré sa nikdy nemôžu stať matkou. Na čo je preboha komu taká žena?!

 

Tak čo dievčatá, kam patríte vy? J Ja som sliepka 2. triedy ( až na to cvičenie a logicky aj štíhlosť ) a môj partner je podľa svojich priateľov chudák... existuje riziko, že sa prepadnem do 3. triedy J

Ale to ma trápi najmenej...

PS : Ešte stále naivne  verím, že existujú aj ženy, ktoré nie sú sliepky a vo svojom vzťahu už zbúrali zabehnuté stereotypy...ale za takmer 40 rokov som takú ešte nestretla.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.

BRATISLAVA

Dá sa v Dunaji oficiálne kúpať?

Na Dunaji bolo kedysi nielen legendárne Lido, ale aj lodné kúpaliská.


Už ste čítali?