Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo Róm, to zlodej... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Práve si to napísala sama. Brániš islam a zároveň ukazuješ, že ten neľudský zákon šaríja je len niekde. Lenže ten zákon je odvodený práve z koránu, je súčasťou islamu. Hovoríš, že v sekulárnych štátoch, kde sú mohamedáni nie je. Ano, tam kde dali islam nabok, už tak neubližuje ..... Ľudia utekajú z rôznych dôvodov, napr. v Sýrii je vojna tvojich islamistov proti sekulárnemu režimu Baśára Asada. Utekajú ale aj z Afganistanu a krajín severnej Afriky. Dôvody sú rôzne, napr. aj mať sa ekonomicky lepšie. Niektorí sa stihli prejaviť, iní nie, sú tu aj správy, že islamisti odhadzujú zbrane a utekajú do Európy .... je to proste zložité, podobne zložité ako je to aj s Rómami. Aj keď je tento článok dosť naivný, tvoje oslovenie autorky "ty exotka" mi nepríde moc humánne .... A ty si chodila v topánkach Rómov?
Parsifal
<< < 1 2 3 4 > >>

klídek

neporovnávaj Rómov s utečencami.

práve že je to zložité, tak neodsudzuj utečencov a ich vieru. nerozumieš jej. ak nevieš tak islam znamená mier. tak ako kresťan nesmie zabíjať, to isté platí v rámci ich viery.
ja nebránim islam, ale vieru utečencov.
 

 

uff aká znalkyňa :-) Islam znamená oddanosť, nie mier keď už ...

Keď to ale podľa teba znamená mier, prečo sa tam furt vraždia? :-)

Takto, islam nerozvíja slobodu, dokonca č asto tvrdí, že sloboda neexistuje, že všetko he predurčené ... Nazývajú to slovom "kizmet". Ale ak chceme ćosi vedieť, treba śtudovať ...

Pozri na plody krajín, ktoré mali kresťanstvo a pozri plody tých, kde ej islam. Bez Západnej kultúry sa doteraz preháňajú na ťavách ....

Už to mám, frajer, alebo manžel je muslim :-) Ach tá láska, tá je veru slepá .... :-) Tak vám prajem veľa zdaru a bolo to treba vyklopiť skôr ....
 

islam

je odvodené od slovného základu „silm“, resp. „salám“, čo znamená „mier“.

"Pápež František dnes povedal, že islam je mierumilovné náboženstvo a všetci moslimskí vodcovia by mali jednoznačne odsúdiť džihádistický terorizmus, informovala agentúra DPA. "
"Nemôžeme tvrdiť, že moslimovia sú teroristi, to tvrdiť nemôžeme... presne tak, ako nemôžeme tvrdiť, že všetci kresťania sú fundamentalisti: ale aj medzi nami takí sú, takéto skupiny sú v každom náboženstve," dodal pápež. "

čítaj aj niečo iné ako Wiki. ty vševedko :-) manžel nie ie moslim ale videla som naživo moslima na rozdiel od teba.
 

 

islam nie je mier, alebo všetky zdroje klamú? A inak nerozumiem tomu, že ak si kresťanka, prečo hájiš neslobodu a nie Krista ....
 
Hodnoť

Pani autorka ma mozno dobry umysel

ked sa snazi rozlisovat malichernu kradez zo zufalosti, napriklad od hladu,alebo dobre premysleny, milionovy
podvod,povacsinou "legalny" a nestihatelny.
Ovsem chodit ako okolo horucej kase tiez neprispieva k nicomu, romsky problem totiz existuje, keby neexistoval
tak by sa tu na tomto blogu o nom nepisalo.
Ked nejaky problem existuje tak ho treba riesit.
Intezita riesenia je priamo umerna surnosti takehoto problemu.
Z dovodov,ze o romskom probleme sa pise uz cele dekady sudim, ze sa este nic nevyriesilo.
Takato mala logika ma priviedla na myslienku ze asi existuje omnoho vacsi problem ako romsky.
Takyto problem by som nazval, neschopnost riesit problemy,koho kolvek, kto si mysli alebo sa citi zodpovedny
za to ze napriklad Romovia su len na zataz statu.Cest vynimkam.
Preto si aj myslim ze vynikajuci ludia romskeho povodu su aj najkvalifikovanejsi a je to aj ich povinnost
sa zasluzit pre osvetu svojich sukmenovcov.
 
Hodnoť

 

Gén na kradnutie neexistuje, ale urćitý temperament sa dedí a to treba podchytiť. Historici zistili, že kasta Rómov mala predkov vojakov, ktorí prehrali boj s moslimami a utiekli do Európy. Iní hovoria, že ide o najnižśiu kastu, ktorej ponúkli vykúpenie sa do vyśśej za boj proti moslimom, ktorí tiahli do Indie. Prehrali a ušli.
Rómovia vedia robiť, aj som ich videl tvrdo pracovať, ale hovorím - ten temperamnet treba spracovať.

Nedávno istého Zdenka Turtáka odsúdili v Anglicku na 20 rokov za znásilnenie muslimky. Preto tak veľa, že jej potom trieskal do hlavy kameňom, asi ju chcel zabiť, zachránil ju hidžáb. Zdenko bol nafetovaný toulénom. Takže moc ľahký trestný čin to nebol. Písali o ňom ako o Slovákovi, ale bolo tam niekoľko fotiek a v anglickom texte aj nepriamy poukaz že išlo o róma ....

Viem čo chcete povedať - že netreba hádzať všetkých Rómov do jedného vreca. Máte pravdu, ale tiež sa treba pozrieť na to aká je naozaj pravda.
Smola je, že sa razí názor, že všetci ľudia sú rovnakí, že každému treba pristupovať rovnako. To je chyba. K Rómom treba pristupovať s prihladnutím na ich povahu, temperamnt, ale kto to skúma, že?
 
Hodnoť

 

Urobila som si prieskum. Vzorka približne 50-70 rómskych detí z chudobných rodín,vo veku 6-12 rokov, ktoré navštevovali komunitné centrum, v ktorom pracujem, približne 5 mesiacov. Mali sme na poličke plyšové hračky, asi 100 kusov. Krásne, deti po nich túžili, pre seba i pre súrodencov. Prosili ma, či si ich môžu zobrať. Stále som im povedala, že nie, že sú pre menšie deti, aby sa mohli v centre pohrať. Dotkli sa ich a vrátili späť. Zobrali si ich až vtedy, keď som im dovolila. TAKŽE MOJA ODPOVEĎ NA NÁZOV ČLÁNKU JE NIEEEE.
Príčiny krádeže by som hľadala skôr v katastrofálnej sociálnej nerovnosti a v nenásytnosti bohatých.
 

 

A viete o tom, že prieskumy správania sa, vzdelania, inteligencie, mortality, natality, atď., súvisiace s cigánmi nemajú podporu, pretože nie sú politicky korektné? Pochopiteľne, váš prieskum je o.k., lebo dosiahol super výsledok.

Kvasnicová (1992) sledovala 23.510 detí v okrese Banská Bystrica vo veku 6-14 rokov. Celkom 2,16% (t.j. 510) detí bolo diagnostikovaných s mentálnou retardáciou (s IQ nižším ako 70 - merané "Pražskou Wechslerovou škálou". Mentálna retardácia bola diagnostikovaná u 0,9% nerómskej vzorky a u 21,5% rómskej vzorky. Napriek tomu, že cigáni tvorili iba 6% detí, na mentálnej retardácii sa podieľali v 60,7%.

Ja len teda, že nie ste v robení prieskumov osamotená.
 

 

To su nasledky pribuzenskej plemenitby.
 

 

Sú aj nie sú. Je možné, že sú nich častejšie príbuzenské zväzky, keďže tvoria uzavretejšie komunity a okrem toho, rómka pôjde iba s rómom. Príbuzenské kríženie u časti rómskej populácie určite nie je zodpovedné za ich zaostávanie. Príbuzenská plemenitba nemá iba negatívne následky- viď šľachtické rody. Je to politicky nekorektné, ale ten výskum o ktorom písal oggir odhalil holú pravdu -celá Gaussova krivka IQ ich populácie je najmenej o 15 bodov nižšie, ako je u "nerómov", z toho vyplýva aj percento IQ pod 70, t.j. mentálnej retaardácie. Veľká časť inteligencie je vrodená. Ak by to nebola pravda, tak by boli medzi nami rómski inžinieri, lekári atď. Ak niekto bude tvrdiť, že im tradície a temperament zabraňujú sa vzdelávať sa, tak je na omyle. Učiteľky v špeciálnych školách vedia o tom svoje.
 

Máte zaiste bohaté skúsenosti

Je to veľmi nárončná práca, zaoberať sa a vychovávať deti menšín. Zaujímavý by bol obšírnejší článok z tejto oblasti, najmä ak by bol podoprený vlastnými skúsenosťami. Máte blog?
 

a robila si aj výskum, že si tie deti

nechala samé, že neboli pod tvojim dohľadom?
 
Hodnoť

To bude tým, že prostému Slovákovi

viac záleží na vreci zemiakov, ako na imaginárnych, smerákmi rozkrádaných miliardach, podvodoch, demagógii klamstvách. A už vôbec mu nezáleží na slobode, morálke, slušnosti a podobných intelektuálskych nezmysloch.
Hlavne že balíčky.
 

 

svojim sposobom je to pochopitelne. Taky Oskar Dobrovodsky mal asi ine problemy, ako dumat nad zlodejstvami Vahostavu....
 
Hodnoť

Nie každý.

Ale skoro každý.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

takto.Blogerka hovorí o kradnutí.

O tom typickom.Vreckoví zlodeji,vykrádači bytov,záhrad,úrody,podvodníci.Ale za k r a d n u t i e-okrádanie ostatnych občanovtreba považovať existenciu a výstavbu chatrč na cudzej pôde,neplatenie nájomného,daní,poplatkov za energie,zaťažovanie rozpočtu obcí vynašaním smetí,robenie poriadku-čistenie priestoroc osád, zneužívanie dávok,najma detských prídavkov,atď.
 
Hodnoť

600 rokov sa neintegrovali

590 sa im hovorili cigáni a svet sa nezrútil.Cigánov za tých 600 rokov nezintegroval nik, ani šlachta, ani komunisti, ani prvá republika, ani maďari, ani poliaci, ani bulhari, ani rusi, ani slováci... ani oni sami.Nikdy nich nič nebude, pokiaľ sami nebudú chcieť.Česť výnimkám.Úplne zanedbateľnému počtu výnimiek preto ešte väčšia česť.Tých si vážim.Ale tých ostatných.... škoda reči.Zbytoční ľudia.Nevedia si ani zrátať koľko detí uživia.ich spôsob života je ... no jednoducho povedané, žiť na úkor spoločnosti- iných, využívajúc všetky možné cestičky od primitívneho kradnutia, cez sofistikované dožadovanie sa rôznych dávok.Cudzím slovom parazit.Ľudom neschopným sa starať o deti treba tieto odňať.Zabezpečiť ich vzdelanie.Vytrhnúť a vykoreniť ich z toho spôsobu života, ktorý im "zabezpečujú ich sploditelia( slovo rodičia si nezaslúžia).
 
Hodnoť

 

Budúci článok z tohto vášho humoristického seriálu by ste mohli nazvať napríklad:

"Čo Róm, to neurochirurg a biochemik."
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 710
 2. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 401
 3. Lucia Livschitz Kollárová: Moji zaočkovaní svokrovci, suseda bojujúca o život a môj mŕtvy otec 351
 4. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 323
 5. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 259
 6. Ján Šeďo: Ešte niekto pochybuje o nutnosti výmeny predsedu vlády ? 240
 7. Rudolf Pado: Róm dostal pokutu, no a? 234
 8. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 234
 9. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 212
 10. Miroslav Ferkl: Žiadny chaos. 208

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 2. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 3. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 4. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie
 5. Peter Biščo: Čo politik to švindler, čo švindler to politik.
 6. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ?
 7. Martin Krištoff: Lagardeová sa drží sa výhľadov oživenia
 8. Štefan Vidlár: Chaos boys
 9. Július Kovács: Celoplošné testovania jediná cesta ako sa učinne brániť coronavírusu. Video
 10. Miriam Studeničová: Ľudia nevedia čo chcú!


Už ste čítali?